Aktuality - vybíráme z tisku

09.12.2015 Privatizace bytů? Jen těch, u kterých se nevyplatí oprava (brnensky.denik.cz)

Brno – Má vaše městská část byty, které chce prodat? Dopis s takovou otázkou rozeslala starostům městských částí náměstkyně brněnského primátora...

Číst celé »


07.11.2015 Stát přispěje obcím na demolici ruin (decinsky.denik.cz)

Děčín – Vláda tento týden schválila dotační program na demolici ruin. Je ale určen pouze pro obytné domy ve vlastnictví obcí. Většina zničených domů je přitom v soukromých rukách, mnohdy jsou navíc zatížené exekucemi.

Číst celé »


05.11.2015 Privatizace městských bytů v Benešově prozatím nekončí (benesovsky.denik.cz)

Benešov – V otázce zamýšlené privatizace městských bytů, jak o tom mluvily volební programy stran usilujících o hlasy benešovských občanů, nebylo jasno ani před půlrokem. A stejně nejasno v této otázce je i nyní.

Číst celé »


31.10.2015 Praha pronajímá většinu nebytových prostor pod cenou (prazsky.denik.cz)

Praha - Hlavní město Praha pronajímá většinu obecního majetku pod cenou. Nevýhodnými pronájmy kanceláří, obchodů a skladů tak každý rok přichází o 100 až 300 milionů korun.

Číst celé »


22.01.2014 Vláda přijala změny doplatku na bydlení, v ubytovně má být nižší (www.ceskenoviny.cz)

Rusnokova vláda v demisi schválila návrh novely o hmotné nouzi, která mění vyplácení doplatku na bydlení. Lidé v tísni, kteří žijí v ubytovnách, by od roku 2015 měli dávku...

Číst celé »


20.01.2014 Trh s byty v poslední době oživuje. Plány má i Vyškov (vyskovsky.denik.cz)

Vyškovsko – Zájem zejména o menší byty v regionu roste. Lidé chtějí často nové bydlení. Podle vedení katastrálního úřadu by kupující měli kvůli změnám vyhledat pomoc odborníků.

Číst celé »